O vzniku a fungování Cestoklubu

„Hranice můžeme překonávat i v online světě.“

Covid-19 nás zabarikádoval doma. Hranice zavřené, sály pro přednášky prázdné nebo přímo zamčené, komínky nových kalendářů a cestovatelských knih stojí cestovatelům v pracovnách a každý přednášející i milovník cestování jen čeká, kdy tohle šílenství skončí.

Nám se nechtělo jen sedět a čekat, a proto jsme vzali věci do svých rukou a začali vymýšlet, plánovat i tvořit, a vznikl Cestoklub.

logo cestoklub

Co to ale vlastně je? Jde o prostor, kde každý přednášející má možnost nabídnout svoji práci široké veřejnosti, online živě i z archivu. Místo, kde 24 hodin denně každý nadšenec najde ty nejlepší, nejdobrodružnější a nejšílenější přednášky o cestování z české cestovatelské scény. Tím však nekončíme a projekt rozvíjíme stále dál.

„V našem klubu je vítán každý, ať již profík, amatér nebo nadšenec,“ vysvětlují J+J.

Rozhodli jsme se v této době zákazů, uzavřených sálů i zamčených knihoven, vytvořit svobodný prostor pro cestovatele i milovníky cestování k setkávání a výměně zkušeností, zážitků i rad.

Princip Cestoklubu je vlastně jednoduchý. Každý cestovatel zde má svůj profil, ke kterému si přiřazuje přednášky nahrané ve studiu. Záznamy je pak možné najít ve výběru. Čas od času se chystáme uspořádat i nějaký ten živý stream, takže bude možné s cestovateli i komunikovat.

Předplatitel po zaplacení poplatku získá přístup ke všem přednáškám všech cestovatelů v archivu, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Navíc si může předplatit i další služby, to je už jenom na něm, stejně jako bude moct dát svému oblíbenému cestovateli “dýško”, pokud se mu daná přednáška bude opravdu líbit.

Přednášková scéna je pro nejbližší měsíce v troskách, my se ale přednášek vzdát nechceme a nevzdáme. A co ty? Přidáš se?

J+J

Jirka Kalát

Cestující pisálek přednášející pro lidi, kteří rádi naslouchají. Miluje Blízký východ a Severní Afriku, ale rád se toulá kdekoliv, kde je možné zažít nějaké to dobrodružství či poznat něco nového. Je autorem knihy Všichni tady lžou, spolupracuje s několika časopisy i cestovatelskými portály a přednáší na festivalech i různých místech po celé ČR.

Covid-19 zamezil cestování a přerušil přednáškové turné nejen jemu, ale celé řadě jeho přátel. Když ho oslovil Jirka D. se základní myšlenkou Cestoklubu, příliš neváhal a do projektu se vrhl: “Osobně zatím přednášet nejde, ale vytvořit prostor pro přednášky ano, tedy hurá do toho!”

Jirka Dolejš

Někdo, koho už štvalo, že cestovatelé nemají kde přednášet a nebo je to pro ně technicky složité. A také to, že když někam jel, musel složitě sledovat, kdo kdy o dané destinaci někde bude vyprávět. V době virové pak nemohl nikam, ale to se s cestoklubem mění...

Hlavní partneři

Partneři projektu

Podporovatelé