Albánie - divoká a přátelská (se zastávkou v Kosovu)

Albánie stále patří mezi turisticky neobjevené země. Najdeme zde nejen nádherné liduprázdné, nebetyčné a divoké hory na pomezí Albánie a Černé Hory, ale i historická města, zříceniny hradů a dlouhé písečné pláže na mořském pobřeží nebo třeba všudy přítomné bunkry. Vydejte se s námi na toulání Albánskými Alpami, kde je většina tras neznačená a prostá cest. Společnost nám budou dělat věčně usměvaví, pohostinní a příjemní pastevci, z nichž někteří stále ctí tradici krevní msty. V záběru putování se nalodíme na trajekt plující po přehradě Komani. Je to s podivem, ale je to snad jediná pravidelná lodní linka v Evropě, která zcela běžně bere stopaře. Vydáme se také na putování kolem Skadarského jezera, největší vodní plochy na Bálkáně a navštívíme zříceniny hradů Rozafa, Kruje a v neposlední řadě i Skanderbegův hrad na mysu Kepi i Rodonit. Při hledání bektašijské svatyně nám bude dělat společnost Baba, vrchní představený řádku Bektaši. Kromě mysu Kepi i Rodonit se zastavíme i ve Velipoje.

Na závěr se vypravíme na skok do Kosova a navštívíme pravoslavné kláštery Visoki Dečani a patriarchální klášter v Peči, které stále hlídají jednotky KFOR a vystoupíme na Džeravicu, nejvyšší vrchol Kosova.

Země v přednášce:

Kouknout na přednášku bez předplatného neboli zaplatím jednorázově a hned sleduji, max po dobu 30dní.

🔥 Koupit jednorázově za 100,- Kč 🔥

Vyzkoušejte si členství v nejnižším tarifu za 249,-. Poté automaticky za 249,- měsíčně.

Koupit členství a přehrát celou přednášku
Další přednášky které by se vám mohly líbit:
Informace o autorovi:

David Hainall (1975)

Začátkem prosince 1989 se stal jedním ze zakládajících členů skautského oddílu v Hustopečích u Brna. V té době také vzal poprvé do ruky kinofilmový fotoaparát a začal plnit oddílovou kroniku vlastnoručně udělanými černobílými fotografiemi. Po gymnáziu vystudoval obor zdravotnický záchranář a nedlouho působil i u vodní záchranné služby v Brně. V devatenácti letech pak vedl svůj první zájezd pro cestovní kancelář. Potřeba pohybu a závislost na cestování ho přivedla také ke studiu biologie a tělesné výchovy na PF UJEP v Ústí nad Labem. Po úspěšném absolutoriu nastoupil na chrudimskou základku jako učitel přírodopisu, tělesné výchovy, zeměpisu a občanské výchovy. Po patnácti letech učitelské praxe zjistil, že se nedokáže zodpovědně věnovat zároveň práci učitele a přitom cestovat, fotografovat, psát a učit fotografování.

Pořádá pravidelné cestovatelské přednášky a učí na fotografických kurzech a fotografických procházkách po celé ČR. Je jedním z kmenových autorů webu Prima Zoom. Stovky jeho publikovaných článků jsou věnovány popularizaci vědy, biologii, historii a cestování s fotografováním na cestách. Ty můžete kromě webu Prima Zoom vidět např. na cestovatelském portále Hedvábná stezka nebo v časopisech Travel Life, Travel Focus, Lidé a hory, Everest a Příroda a v řadě dalších. Fascinovaný barevností světa se David nejčastěji toulá po balkánských nebo asijských zemích. Na cestách rád sbírá lidské příběhy, pohádky a legendy, o nichž je přesvědčený, že o člověku a zemi řeknou více než desítky stránek popsaných v turistickém průvodci. Z každé cesty se snaží přivézt ucelený soubor většinou dokumentárních fotografií.

Můj web