Sedm let v Brazílii

Učitelka angličtiny ve čtvrtích, kam lidé po osmé večerní nechodí, promotérka tropického designu mezi São Paulem a Miami, nejlepší kamarádka cestovních agentů od Porto Alegre až po Fortalezu, pašeračka žabek Havaianas, archeoložka lidských osudů, spisovatelka a autorka románu Město nad městem, brazilského příběhu s českými kořeny. Přijďte si poslechnout povídání Lucie Brejšové o krásách i nešvarech Brazílie, o sedmi letech plných inspirativních setkání, přerostlých měst a okouzlujících krajin.

"Během sedmi let v Brazílii jsem prošla čtyřmi zaměstnáními a jednou dobrovolnou prací v pěti zcela rozdílných oborech. Každá z těchto zkušeností mě něco naučila. Setkala jsem se s nespočtem lidí, pronikla do místní mentality a sociálních fenoménů, byla jsem konfrontovaná jak se světem boháčů, tak s lidmi žijícími v naprosté chudobě. Chronologicky budu následovat svou nesourodou kariéru a vyprávět, co mi přinesla a které obzory a témata mi otevřela. Postupně zmíním a popíšu i některá z navštívených míst: São Paulo a okolí, Brasília a Chapada dos Veadeiros, Bahia a Salvador, Rio de Janeiro, Minas Gerais, a samozřejmě božské Paraty."

Země v přednášce:

Kouknout na přednášku bez předplatného neboli zaplatím jednorázově a hned sleduji, max po dobu 30dní.

🔥 Koupit jednorázově za 150,- Kč 🔥

Vyzkoušejte si členství v nejnižším tarifu za 249,-. Poté automaticky za 249,- měsíčně.

Koupit členství a přehrát celou přednášku
Další přednášky které by se vám mohly líbit:
Informace o autorovi:

Lucie Brejšová

Lucie Brejšová žila do devatenácti let v Praze. Studia, práce i touha poznávat ji zavedly postupně do Anglie, Francie, Španělska, Itálie a Brazílie. Vystudovala dějiny umění v Paříži a magisterskou práci dokončila na Sevillské univerzitě se zaměřením na památkářství. Posledních sedm let strávila v São Paulu, kde vyučovala jazyky a posléze pracovala v turismu. Příběhy rodin, které původně pocházely z Československa, a kulturní, přírodní a etnická rozmanitost Brazílie ji inspirovaly k napsání románu Města nad městem.