Jordánsko – království skalních chrámů a Mrtvého moře

Cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda tentokrát zamíří do Jordánska. V této nádherné arabské zemi se budeme pohybovat nejprve v okolí posvátné hory Nebo. Odtud se pak přesuneme k termálním vodopádům v Ma´In a následně zamíříme k Mrtvému moři, kde okusíme salinitu a zažijeme adrenalinovou túru proti proudu řeky ve Wádí Mudjib. Následně vystoupáme o 1600 metrů výše ke křižáckému hradu Karak. Ochutnáme tu Makloubeh a chléb přímo z pekárny a vyrazíme na túru po rezervaci v Daná. Na naši cestě nemůžeme vynechat jeden z nových divů světa – nabatejské skalní město Petra a poušť plnou rudého písku Wádí Rum. Skalnaté hory tu vyrůstají z jemného písku a ve svých wádích ukrývají staré skalní rytiny i téměř původní beduínský národ, u kterého jsme měli tu čest přenocovat. Poslední dny strávíme v pobřežním městě Aquaba a na samý závěr zamíříme do hlavního města Ammánu.

Země v přednášce:
nahrávku připravujeme a co nevidět ji přidáme

Kouknout na přednášku bez předplatného neboli zaplatím jednorázově a hned sleduji, max po dobu 30dní.

🔥 Koupit jednorázově za 100,- Kč a hned sledovat 🔥
Informace o autorovi:

Tripel.cz (Pavel Chlum a Petr Kvarda)

Pavel Chlum

*1985 Košťálov - nyní Troskovice - Český ráj

Cestovatel, přednášející, fotograf, gurmán a milovník asijské kuchyně. Po vystudování Obchodní akademie pokračoval ve studiu stejného oboru také na VOŠ. Cestování má v krvi a tak není moc volných chvil, kdy by někde nejezdil na kole nebo nepochodoval po turistických trasách sám či s rodinou. Za posledních pár let procestoval s kamarády více než třicet více či méně vzdálenách zemí. V hlavě se mu neustále honí nové destinace kam musí vyrazit a jídla která tam musí ochutnat.

Petr Kvarda

*1984 Košťálov - nyní Jičín - Český ráj

Cestovatel, přednášející, vrchní střihač a letec dronu. Vystudoval v roce 2010 VŠE v Praze a v současnosti pracuje na pozici finančního ředitele Trevos Košťálov. Zajímá ho mimo cestování také hudba, lyžování, kolo, motorka a dobré jídlo. Cestuje od útlého mládí, kdy začal s rodinou po dovolených jako většina. V dospělosti ho s kamarády však chytlo dobrodružnější cestování po celém světě.