Celý svět na jednom místě

Na KOLEM SVĚTA ONLINE najdete desítky hodin přednášek, stand-upů i videí!

Přednášející

  • Jakub Pavelek

    Blázen do všeho co má motor, zároveň hrdý X-Challenger, ve starém Peugeotu objel celý Balkán. V rámci zahraničních studijních pobytů pořádáné VŠB-TUO žil půl roku v Thajském Bangkoku, kde studoval na univerzitě a jezdil na mopedu. To mu nestačilo, tak se ještě vydal studovat na Sibiř, konkrétně do města Tomsk, kde definitivně propadl žigulům a s jedním dojel domů. Webové stránky Facebook Instagram

  • Jahu Řezníčková (Ginger Thunder)

    Holčina, co sama objela svět, navštívila 65 zemí, z čehož 63 autostopem, vyhrála český i švýcarský mistrovství v autostopu a dva závody lowcost race. Úspěšně stopovala letadla, lodě, vlaky, obrněné transportéry, horkovzdušný balon, ambulance nebo třeba policisty. Zrzka, co se nebojí téměř žádné výzvy, vyleze na každou střechu, chce vyzkoušet všechno, co život může nabídnout, do všeho jde na plný gule a motivuje ostatní k vystupování z pohodlíčka.

  • MIZUBIZU, Michal a Zuzana Blažkovi

    MIZUBIZU, alias Michal a Zuzana Blažkovi: novomanželé z Prahy, kteří skvěle ilustrují rčení, že protiklady se přitahují. Zuzka cestuje celý život, Míša poprvé letěl sám až za ní na rande do Paříže. On volejbalista, co nesnášel kolo, ale kvůli ní při líbánkách Japonskem ušlapal přes 7000 km. Sní o životě venku, na vzduchu. Své zážitky publikují na FB MIZUBIZU. Pro výletníky vyrábí a prodávají korkové nástěnné mapy www.mojecesko.cz

  • Michaela Hrdá (1988)

    Učitelka angličtiny, fotografka a přednášející na volné noze. Byl to právě jazyk, který ji otevřel dveře do světa. Po jazykovce nastoupila na vysokou školu, kde absolvovala svojí první cestu na vlastní pěst a to do africké Rwandy. Cestování bez cestovky jí nadchlo a tak každý rok využívala prodloužené prázdniny na vysoké škole a odjížděla minimálně na 3 měsíce do ciziny. Začínala sama, jako au-pair ve Finsku, poté strávila půl roku v Austrálii a další léto v Americe. Po 3 rokách jí už cizí děti začaly líst krkem a tak zažádala o pracovní víza do Kanady, kde vystřídala prací hned několik. Po sólo létě v Kanadě strávila další léto v páru v Anglii, poté zase sama na Islandu a rok na to na Havaji. Pandemie jí nedovolila odjet minulé léto do Gruzie a tak sbalila pár kamarádů na prodloužený víkend ve Slovinsku. Po týdnu poslala kamarády domů vlakem a sama toho léta dojela až do Portugalska. Domů se vrátila o 3 měsíce později. Posledních pár let je většinou na cestách až 5 měsíců v roce. A kam to bude příště? Sleduj další dobrodružství na IG a fb @Miskephotos.

  • Viktorka Rys

    Viktorčina Cesta tam. Cestuje nalehko, nízkonákladově a bez letadel. Specializuje se na dálkové treky, zejména off-trail. Přešla pěšky karpatský oblouk ze Zlína do rumunského Banátu, Balkán z Banátu do Istanbulu, Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu. Půl roku žila na Islandu, kde pracovala na farmě jako "vinnukona" a honačka ovcí. V rámci své záliby v mikrodobrodružstvích cestovala do Itálie v přestrojení za muže, bivakovala v konstrukcích pražských mostů nebo se vydala po řece na nafukovacím lehátku. Během cest se zapojuje do dobrovolnických projektů např. na organických farmách nebo v uprchlických táborech, fotografuje a testuje ultralehké vybavení Pod 7 kilo. V nakladatelství BWTBooks jí vyšla kniha Hory a nekonečno.

  • Jiří Soural (1970)

    Nadšenec cestování a fotografování, posledních několik let si tím plním své klukovské sny. Každý rok podnikám několik cest do světa, moje srdeční záležitost jsou polární kraje. Přestože nejsem profesionální fotograf, dávám si na fotografiích z cest záležet a pečlivě je vybírám. Byl bych rád, aby lidé, kteří je uvidí, pocítili krásu a genius loci míst, která jsem navštívil.

  • Jitka Rychnová a Karolína Kracíková

    Jitka s Karolínou mají za sebou již řadu cestovatelských i vysokohorských dobrodružství. Obě pracovaly na Islandu, strávily měsíce v Nizozemsku, zdolaly nejvyšší vrchol Slovinska a studovaly jazyky s přesahem do geopolitiky. Potkaly se až pracovně na univerzitě a pouze s elementární znalostí španělštiny se vydaly procestovat Peru - třetí největší zemi Latinské Ameriky.

  • Petr Kosek (1979)

    Zakladatel NALEHKO.com. Cestovatel, lezec a milovník dlouhých treků – zatím jediný čech, který prošel tři nejdelší světové treky (Triple Crown, cca 12 000 km). Rodák z Orlických hor, vystudoval Technickou univerzitu v Liberci. Podnikl několik delších treků (Huayhuash, Torres del Paine circuit) a lehkých výstupů v Patagonii, Chile, Střední Americe a USA, zakončených vyhlášenými bigwally v Yosemitech (The Nose a Salathe Wall na El Capitanovi atd.) Po objevení království dlouhých treků prošel v roce 2012 během 4 měsíců 4 200 km dlouhý Pacific Crest Trail napříč nejvyššími pohořími na západě USA. Následovalo opravdové dobrodružství při průchodu 4 500 km dlouhého Continental Divide Trailu po Skalistých horách středem severoamerického kontinentu v roce 2016. Od mexické hranice po Kanadu, s manželkou, místo svatební cesty. Pouště, sníh, divoké řeky, medvědi grizzly…a samota. Posledním „snadnějším“ kouskem byl rychlý přechod 3 500 km dlouhé Appalačské stezky brzy zjara 2018. Díky přípravám na tyto treky objevil království ultralehkého trekového vybavení a věnuje se pohybu přírodou a horami s minimalistickým vybavením. Aby mohl i ostatním přiblížit myšlenky a principy ultralehkého pojetí trekingu a zároveň se podělit o svoje zkušenosti a zážitky, založil a provozuje web www.nalehko.com.

  • Matěj Krč

    Šumperský rodák Matěj Krč je studentem učitelství pro 1. stupeň na Univerzitě Palackého v Olomouci, muzikant a vášnivý cestovatel. Za svůj krátký dospělý život procestoval mimo jiné Omán, Vietnam, přešel z východu na západ portugalskou Madeiru a při své poslední cestě nacestoval téměř šest tisíc kilometrů napříč Saúdskou Arábií.